Wiceprezes eService, Joanna Seklecka ekspertką fintech w 2017 roku

Joanna Seklecka w gronie 20 ekspertek, które stoją na czele rewolucji fintech.

„Ekspertki w branży fintech” to już trzeci raport dot. tej branży, przygotowany przez „Znane Ekspertki”, po „Kobietach w finansach” i „Kobietach w technologiach”. Celem kampanii jest zwiększenie reprezentacji kobiet w programach informacyjnych i publicystycznych, zwłaszcza o tematyce ekonomicznej oraz na strategicznych konferencjach gospodarczych, relacjonowanych przez polskie
i zagraniczne media. Pokazanie sukcesów kobiet, które stoją za rewolucjami fintech, zachęca do rozwoju i dążenia do celu młode osoby.

Joanna Seklecka jest związana z eService od 2004 roku, gdzie początkowo objęła stanowisko Dyrektora Departamentu Finansów i Księgowości, a następnie dyrektora Zarządzającego częścią biznesowo-operacyjną. W październiku 2011 roku została Wiceprezesem Zarządu eService - największego agenta rozliczeniowego w Polsce.

„Rozwój branży fintech daje ogromne możliwości dla kobiet. To, co jest do zrobienia, to zainteresowanie ich technologiami i budowanie świadomości korzyści wynikających z pracy w branży informatycznej. Jeśli to zrobimy, to obecność procentowa kobiet i mężczyzn w tej branży zacznie automatycznie się zmieniać.”

Udział kobiet w tej intensywnie rozwijającej się branży, wciąż jest niewielki. Badania pokazują, że odsetek kobiet – menedżerów w branży fintech nie przekracza w Europie 7 procent. Tymczasem to kobiety odpowiadają za około 80 procent wydatków gospodarstw domowych.