Informacja primaaprilisowa - SlowPOS, stylowa nowość w ofercie terminali eService

Blog featured image

Szanowni Państwo, 1 kwietnia, jest wyjątkowym dniem roku, kiedy na łamach szanowanych dzienników i agencji informacyjnych pojawiają się nie do końca prawdziwe, za to często humorystyczne newsy. Kultywując tę sympatyczną tradycję, pozwoliliśmy sobie przygotować podobną informację i umieścić ją na naszej stronie. Mamy nadzieję, że docenią Państwo nieszkodliwy żart jaki przygotowaliśmy. Tekst naszej primaaprilisowej wiadomości pozostawiamy poniżej. Pozdrawiamy.

Oferta terminali płatniczych eService zostaje wzbogacona o nowe, unikalne urządzenie opracowane z myślą o potrzebach osób przywiązujących wagę do tradycyjnych sposobów płacenia i lubiących płacić z namysłem, bez zbędnego pośpiechu. SlowPOS, to innowacyjne rozwiązanie zaspokajające potrzeby różnych grup klientów – zarówno w odniesieniu do akceptantów płatności bezgotówkowych, jak i korzystających z ich usług konsumentów. Dzięki połączeniu zalet wynikających z prostoty i wygody oraz unikalnemu designowi, urządzenie może znaleźć zastosowanie w stylowych pubach, restauracjach czy salonach barberskich, czyli wszędzie tam, gdzie sprzedawcy chcą podkreślić, że nie czas a klient jest ich priorytetem.

Powstanie koncepcji i opracowanie całkowicie nowej kategorii terminali, jaką stanowią urządzenia SlowPOS, to jeden z efektów regularnych badań postaw konsumentów wobec płatności bezgotówkowych, które regularnie prowadzi eService. Wśród wniosków płynących z ostatniej fali badania, znalazła się konieczność stworzenia rozwiązania, trafiającego w gusta i potrzeby nowych grup klientów, których wymagania odbiegają znacząco od standardowych oczekiwań podmiotów rynkowych i klientów, korzystających na co dzień z wygody i szybkości jaką zapewniają nowoczesne rozwiązania płatnicze oferowane przez eService.

Zidentyfikowaną w ten sposób niszę rynkową stanowią w głównej mierze osoby doceniające zalety technologii, ale przywiązujące dużą wagę do swojego nietuzinkowego, pozbawionego pośpiechu stylu życia, często nawiązującego do minionych lat i charakterystycznej dla nich estetyki oraz wartości. Tego rodzaju Klienci są skłonni częściej korzystać z płatności bezgotówkowych, jednak pod warunkiem unikania kontaktu ze zbyt krzykliwym, nowoczesnym wzornictwem i rozwiązaniami wzbudzającymi poczucie pośpiechu i pogoni za uciekającym czasem.

Zadanie jakie zostało w związku z tym postawione przed projektantami i konstruktorami wydawało się niezwykle trudne, jednak po dziewięciu miesiącach prac, testów oraz badań udało się stworzyć nowy typ urządzenia, które przy zachowaniu wszystkich wymaganych standardów bezpieczeństwa, będzie w najwyższym możliwym stopniu spełniało określone dla niego wymagania.

SlowPOS jest pierwszym w Polsce, a bardzo prawdopodobne, że także na świecie, innowacyjnym urządzeniem łączącym tradycję i nowoczesność w zakresie płatności bezgotówkowych. Umożliwia obsługę kart płatniczych pozbawionych technologii zbliżeniowej NFC a także chipa i paska magnetycznego. Rozwiązanie umożliwia skalowanie czasu potrzebnego na dokonanie i weryfikację transakcji, która jest potwierdzana za pomocą kodu SMS wysyłanego na numer telefonu przypisany do karty klienta. Urządzenie spełnia także warunki rozwiązania proekologicznego - nie wymaga zasilania sieciowego, a energię czerpie z wbudowanego akumulatora ładowanego z prądnicy napędzanej ruchem suwadła, które podczas płacenia należy „przeciągnąć” nad kartą umieszczoną w terminalu. Czynność ta oprócz ładowania akumulatora pozwala na dokonanie wydruku potwierdzenia transakcji, którą klient płacący kartą otrzymuje na gotowym formularzu wykonanym na ekologicznym papierze samokopiującym.

Nowe urządzenie zostanie po raz pierwszy zaprezentowane na tegorocznych Targach Technologii i Postępu PRL.