całodobowy dostęp do platformy eService

Obowiązki i ulgi podatkowe - najważniejsze informacje związane z regulacjami wprowadzonymi ustawą Polski Ład

1 stycznia 2022 r. wszedł w życie pakiet ustaw - "Polski Ład", który nałożył na przedsiębiorców nowe obowiązki w zakresie przyjmowania płatności elektronicznych oraz wprowadził możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, umożliwiającej odliczenie kosztów nabycia i obsługi terminala płatniczego.

Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące ulgi na terminal płatniczy oraz nowych obowiązków - przyjmowania płatności elektronicznych oraz integracji kas fiskalnych online z terminalem płatniczym.   

Terminal eservice pieniądze w gotówce

Ulga podatkowa

Komu i na jakich zasadach przysługuje ulga na zakup lub najem terminala oraz opłaty związane z przetwarzaniem realizowanych za jego pomocą płatności?

true
Więcej
Naklejka Płatności eService

Obowiązki przedsiębiorców

Kiedy wchodzą w życie nowe obowiązki związane z płatnościami bezgotówkowymi oraz kogo i w jakim zakresie dotyczą?   

true
Wiecej

Ważne:

Strona ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi doradztwa podatkowego. W przypadku wątpliwości co do interpretacji oraz stosowania zamieszczonych na niej informacji rekomendujemy zasięgniecie opinii profesjonalnego podmiotu, świadczącego usługi
w zakresie doradztwa podatkowego.

Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o., nie jest podmiotem uprawnionym do udzielania informacji dotyczących sposobu stosowania przepisów prawa podatkowego.

Poznaj eService

uslugi-na-terminalach

Usługi na terminalach

Bezpieczenstwo i jakość usług

Bezpieczeństwo i jakość usług

platnosci

Płatności mobilne - BLIK