eService zmienia się dla swoich Klientów

Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o. powołuje stanowisko Rzecznika Klienta. eService to pierwsza w Polsce firma umożliwiająca akceptację kart płatniczych, która zdecydowała się na taki ruch. Celem tych działań jest jeszcze większa dbałość o przedsiębiorców, korzystających z usług akceptacji oraz rozliczania transakcji bezgotówkowych.

 Od ponad 17 lat, od początku istnienia firmy, kierowaliśmy się oczekiwaniami i potrzebami naszych Klientów. Szybko zmieniający się rynek i nowe obowiązki wynikające z regulacji prawnych, czy też nowych rozwiązań technologicznych pokazały nam, że nie zawsze jest to proste. W szybko rosnącej firmie, wdrażającej kolejne rozwiązania biznesowe, zdarza się nie zauważyć, że rozwiązując jeden problem, możemy mimowolnie przegapić potrzeby innej grupy Klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się jeszcze uważniej podchodzić do tego tematu i powołać Rzecznika Klienta. Będzie to osoba pełniąca w eService rolę doradczą dla osób zarządzających. Do jej zadań należy reprezentowanie Klientów i dbanie o to, by nasze działania jeszcze lepiej odpowiadały ich potrzebom – mówi Marek Paradowski, prezes eService.

Na funkcję Rzecznika Klienta została  powołana Natalia Herasimowicz. Doświadczenie w eService zdobywała od 2012 roku, odpowiadając za obsługę Klientów, ostatnio również na stanowisku Zastępcy Kierownika.

Jedną z pierwszych rekomendacji nowej Rzecznik było zawieszenie opłaty dla odchodzących Klientów, związanej z ewentualnymi roszczeniami wynikającymi z reklamacji składanych przez końcowych konsumentów (tzw. chargeback).

Zdarzały się sytuacje, kiedy to konsumenci kupili jakąś usługę lub produkt u przedsiębiorcy, który rezygnował z przyjmowania płatności bezgotówkowych, a jednocześnie nie zrealizował części opłaconych kartami zamówień. W takim przypadku oczywiście zwracamy konsumentom poniesione przez nich koszty, często jednak odzyskanie środków od takiego przedsiębiorcy jest skomplikowane i wiąże się z wysokimi kosztami dodatkowymi. Nie chcemy przerzucać ich na Klientów, dlatego postanowiliśmy wprowadzić jednorazową opłatę, która chroni przedsiębiorcę rezygnującego z obsługi płatności bezgotówkowych przed przyszłymi roszczeniami. W ten sposób  zwolniliśmy również Klienta z obowiązku przechowywania wydruków z terminala płatniczego przez okres 36 miesięcy po zakończeniu współpracy, co często jest kłopotliwe. Niestety okazało się, że opłata ta jest dotkliwa dla części osób, w szczególności mniejszych przedsiębiorstw likwidujących swoją działalność, dlatego rezygnujemy z jej naliczania.  Jednocześnie chcemy bardzo przeprosić osoby, które poczuły się dotknięte całą sytuacją – wyjaśnia prezes eService.

Opłata, którą naliczono przedsiębiorcom, zostanie anulowana. Dotyczy to również osób, które wcześniej otrzymały odpowiedź odmowną na złożoną reklamację.