Właściciel eService na 14 miejscu wśród największych europejskich firm obsługujących transakcje kartowe

EVO Payments International w najnowszym rankingu prestiżowego Nilson Report za rok 2014 uplasowała się na 14 miejscu wśród największych firm obsługujących transakcje kartowe w Europie.

Opublikowany ranking przedstawia udział europejskich agentów rozliczeniowych w rynku, uwzględniając rozliczenia dokonane zarówno w punktach stacjonarnych, jak też online czy poprzez aplikacje mobilne. W  ubiegłym roku Spółka uplasowała się na miejscu 17, co oznacza awans o 3 pozycje. Dodatkowo EVO odnotowało też 35-procentowy wzrost liczby rozliczanych transakcji.

Do grupy EVO Payments International należy Spółka eService – lider rynku płatności elektronicznych w Polsce oraz Europie Centralnej. Poza Europą Centralną grupa EVO działa również na rynkach Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Irlandii oraz Hiszpanii, gdzie oferuje szereg innowacyjnych, niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań płatniczych. Europa jest dla EVO obszarem o dużym znaczeniu strategicznym oraz szansą na sukces na arenie międzynarodowej.

eService, wchodzący od 2013 roku w skład grupy EVO, jest liderem branży w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród niespełna 900 mln transakcji obsłużonych przez EVO w Europie blisko 700 mln zostało zrealizowane przez eService. W ubiegłym roku eService rozpoczęło działalność operacyjną w Czechach i na Słowacji. Spółka obsługuje także transakcje realizowane w ramach operacji grupy EVO w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Hiszpanii.