Prezes eService - najbardziej wpływową kobieta branży płatniczej

Blog featured image

Kapituła rankingu organizowanego przez Cashless.pl – jeden z największych portali branży fintech – drugi rok z rzędu zdecydowała, że to Joanna Seklecka, Prezes eService, jest najbardziej wpływową kobietą polskiej branży płatniczej. Laureatki wybrane zostały przez przedstawicieli rynku płatności oraz zwyciężczynie poprzednich edycji konkursu.

Wyróżnienie w rankingu Cashless.pl drugi rok z rzędu jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Ma dla mnie tym większą wagę, że podsumowuje rok pełen niespotykanych dotąd wyzwań. Choć nikt nie spodziewał się epidemii, zburzenia znanego nam rytmu życia i najbardziej doskwierających jej konsekwencji – lockdownów, sprostaliśmy napotkanym problemom. Zadbaliśmy nie tylko o ciągłość działania i bezpieczeństwo usług, ale także o naszych pracowników, klientów i partnerów. W tej trudnej sytuacji pomogła nam budowana od lat kultura organizacyjna oraz nasze wartości, którymi wspieramy umiejętność współpracy, odpowiedzialność, uczciwość i różnorodność. Te same wartości pomagają nam w stworzeniu miejsca pracy, w którym prawa i szanse rozwoju zawodowego kobiet oraz mężczyzn są równe. Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie i gratuluję wszystkim laureatkom rankingupowiedziała Joanna Seklecka, Prezes eService.

Joanna Seklecka jest związana z eService od 2004 roku. W 2017 objęła stanowisko Prezesa Zarządu i z sukcesami zarządza firmą, umacniając pozycję lidera polskiego rynku akceptacji kart płatniczych i rozliczania transakcji elektronicznych. Jako General Manager Grupy EVO Payments Inc. jest także odpowiedzialna za działalność międzynarodowej na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. W styczniu 2020 r. Joanna Seklecka została przewodniczącą Komitetu Agentów Rozliczeniowych – forum konsultacyjno-doradczego przy Związku Banków Polskich. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, wśród których ważne miejsce zajmuje tytuł „Najbardziej wpływowej kobiety branży płatniczej 2020”, przyznany przez redakcję Cashless. W 2021 Seklecka otrzymała ten tytuł po raz drugi z rzędu.

eService pod kierownictwem Prezes Sekleckiej, działa na obszarze 11 krajów UE i planuje rozszerzenie ich listy o kolejne. Obsługuje łącznie ponad 495 tys. urządzeń płatniczych, których roczne obroty przekraczają 165 mld złotych. Liczba oraz wartość obsługiwanych transakcji, a także zakres i jakość oferowanych usług czyni firmę liderem polskiego rynku transakcji płatniczych oraz największym agentem rozliczeniowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma aktywnie działa w Programie Polska Bezgotówkowa i jest w nim najchętniej wybieranym dostawcą stacjonarnych i mobilnych rozwiązań płatniczych dla handlu, usług i instytucji.

Wśród najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej obok Joanny Sekleckiej znalazły się m.in. Joanna Pieńkowska-Olczak – Prezes PayU oraz Joanna Erdman – dyrektorka ds. projektów strategicznych w mBank, Kamila Kaliszyk - dyrektorka ds. rozwoju rynku, Mastercard oraz 16 kolejnych laureatek rankingu.

Redakcja Cashless.pl ponownie nagrodziła też wschodzące gwiazdy polskiej branży płatniczej, czyli osoby posiadające potencjał, aby w przyszłości odegrać istotną rolę w świecie płatności. Tytuł wschodzącej gwiazdy 2021 r. zdobyła Daria Auguścik – dyrektorka ds. rozwoju biznesu w Mastercard. Na miejscu czwartym i szóstym rankingu uplasowały się reprezentantki eService: Renata Zielińska – dyrektorka Departamentu Sprzedaży i Relacji z Klientami oraz Marta Maliszewska – dyrektorka Departamentu Operacji.

Ranking najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej 2021 to już trzecia edycja projektu zapoczątkowanego przez redakcję serwisu Cashless.pl w 2018 r. Plebiscyt promuje kobiety, które odnoszą sukcesy zawodowe pracując w firmach i instytucjach związanych z finansami.
Ich osiągnięcia mają służyć jako przykład potencjału i możliwości kobiet w branżach technologicznych uważanych dotąd za domenę mężczyzn.

Ranking najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej 2021 można pobrać pod adresem: https://www.cashless.pl/report/ranking-najbardziej-wplywowych-kobiet-branzy-platniczej-2021-roku.pdf