Joanna Seklecka wśród 20 najbardziej wpływowych kobiet branży

Blog featured image

Joanna Seklecka, prezes Zarządu eService znalazła się w gronie „20 najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej” – rankingu Cashless.pl, jednego z wiodących portali specjalistycznych branży fintech. Do udziału w jego tworzeniu zaproszono najważniejsze postaci polskiego świata płatności, które wzięły udział w głosowaniu i wyłonieniu laureatek.

- Obecność w tak szacownym gronie traktuję jako ogromne wyróżnienie. Jest ono dla mnie tym cenniejsze, że branża, w której pracujemy jest bardzo wymagająca a przy tym trudno zaliczyć ją do typowo kobiecych. Mam też nadzieję, że ranking przygotowany przez ekspertów nowoczesnych technologii w finansach będzie dla wielu kobiet kolejną zachętą do próbowania swoich sił w fintechu i dobrym przykładem na to, że również w tej branży możemy z powodzeniem realizować wiele ważnych i innowacyjnych przedsięwzięć. Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie i gratuluję wszystkim uczestniczkom rankingu – napisała Joanna Seklecka na profilu firmowym eService, w portalu społecznościowym www.linkedin.com.  

Ranking 20 najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej 2019 to pierwsza edycja tego projektu. Redakcja Cashless planuje go rozwijać i liczy, że m.in. dzięki tej inicjatywie, kobiet odnoszących sukcesy w świecie płatności, za rok będzie więcej. Jednym z celów jakie przyświecały twórcom rankingu jest pokazanie dokonań kobiet z branży płatniczej  oraz skłonienie firm do oceny własnych struktur pod kątem dbałości o zachowanie zasad równości, w tym zasady równości płci i sprawiedliwego awansu zawodowego.

Ranking powstał w oparciu o autorską metodykę Cashless. Redakcja wyłoniła nazwiska najbardziej, jej zdaniem, wpływowych pań w branży. Następnie przeprowadzono głosowanie, do którego zaproszono najważniejsze postaci polskiego świata płatności.

Oprócz not biograficznych i komentarzy laureatek, raport przygotowany do rankingu zawiera także esej znanej feministki i pisarki Sylwii Chutnik oraz felieton autorstwa Bartosza Ciołkowskiego, szefa firmy Mastercard w Polsce, która jest partnerem serwisu cashless.pl. Patronem medialnym publikacji jest serwis Wysokie Obcasy Praca.

Raport z pierwszą edycją rankingu 20 najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej można pobrać tutaj