eService dostarczy terminale POS dla urzędów i instytucji publicznych w Programie Polska Bezgotówkowa

Blog featured image

1 września br., dwie duże inicjatywy promujące rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce połączą swoje siły. Polska Bezgotówkowa – jak dotąd największy program wspierający rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce, zostanie rozszerzony i włączy się w inicjatywę upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, prowadzoną dotąd przez Krajową Izbę Rozliczeniową we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz partnerem społecznym - Fundacją KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium.

Efektem zapoczątkowanego w kwietniu 2017 r., programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, jest przystąpienie do niego urzędów oraz policji, dla której terminale dostarczył i obsługuje eService. Aktualnie w policyjnych radiowozach jest zainstalowanych 2 000 terminali POS, które ułatwiają ukaranym kierowcom opłacanie mandatów za wykroczenia drogowe. W każdym radiowozie patrolu drogowego policji mogą od razu dokonać płatności kartą lub BLIKIEM.

eService jest również jednym z najaktywniejszych partnerów programu Polska Bezgotówkowa. Jego włączenie się w inicjatywę KIR sprawi, że od 1 września br., oprócz przedsiębiorców będą mogły korzystać z niego także instytucje publiczne - państwowe szpitale, sądy, urzędy skarbowe czy jednostki samorządu terytorialnego. Podmioty publiczne będą mogły ubiegać się o liczbę terminali odpowiadającą liczbie prowadzonych przez nie punktów kasowych. W ramach programu otrzymają urządzenia za darmo, aż na trzy lata.

Z takich samych warunków będą mogły skorzystać również urzędy, które już wcześniej udostępniły płatności bezgotówkowe - w ramach programu prowadzonego przez KIR. Do końca marca przyszłego roku zostaną one „przeniesione” do programu Polska Bezgotówkowa i jako jego beneficjenci, będą mogły korzystać z bezpłatnych terminali płatniczych aż do sierpnia 2021 roku.

eService już pracuje nad ofertą dla urzędów i instytucji publicznych obejmowanych programem Polska Bezgotówkowa. Informacje o niej zostaną niebawem opublikowane na stronie www.bezgotowki.pl.