eService dostarcza pierwsze terminale dla sektora publicznego w programie Polska Bezgotówkowa

Blog featured image

eService finalizuje pierwsze umowy na dostarczenie i obsługę terminali płatniczych dla przedstawicieli sektora publicznego, którzy przystąpili do programu Polska Bezgotówkowa, w jego nowej formule. Wśród odbiorców znalazły się Gminy Pilica (woj. śląskie) i Uchanie (woj. lubelskie), a także dwa szpitale – Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Szpital Powiatowy w Zawierciu. Beneficjenci otrzymają nowoczesne terminale bezpłatnie. Będą mogli korzystać z nich nawet przez trzy lata, nie ponosząc żadnych kosztów. Dodatkowo, wybierający nowoczesny terminal Smart D220 dostępny tylko w ofercie eService otrzymają go na własność, całkowicie za darmo.

- Szpital Powiatowy w Zawierciu, chcąc wyjść naprzeciw zmianom, jakie zachodzą w zakresie innowacji w płatnościach, postanowił przystąpić do programu Polska Bezgotówkowa. Zamówiliśmy sześć terminali do szpitala oraz siedem kolejnych do dwóch przychodni rejonowych. Już wcześniej rozważaliśmy zakup takich urządzeń. Teraz, gdy jako przedstawiciel sektora publicznego otrzymujemy dodatkowo na ten cel finansowe wsparcie programu, skorzystanie z możliwości wprowadzenia płatności bezgotówkowych jest szczególnie atrakcyjne. Do realizacji projektu wybraliśmy firmę eService, mając przekonanie, że oferuje najkorzystniejsze rozwiązanie dla takiej instytucji jak nasza mówi Anna Pilarczyk-Sprycha, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

W przygotowaniu są kolejne umowy z podmiotami sektora publicznego, w tym gminami z województwa małopolskiego i podkarpackiego, które oprócz swoich placówek gminnych wyposażą w terminale także sołtysów.

Podpisanie pierwszych umów z przedstawicielami sektora publicznego to efekt poszerzenia programu Polska Bezgotówkowa, którego eService jest jednym z najbardziej aktywnych uczestników. Od 1 września, do programu mogą przystępować podmioty działające w sektorze administracji publicznej oraz skarbowej, jednostki samorządu terytorialnego, sądy czy jednostki publicznej służby zdrowia. Mogą się one ubiegać o tyle terminali, ile punktów kasowych prowadzą i korzystać z nich nawet przez trzy lata bez żadnych opłat.

Z myślą o podmiotach publicznych, eService przygotował specjalną ofertę usług i nowoczesnych terminali umożliwiających przyjmowanie płatności m. in. kartami VISA oraz MasterCard, w systemach BLIK, G Pay i Apple Pay. Jako jedyny agent rozliczeniowy zaoferował w niej możliwość otrzymania bezpłatnych terminali - nie tylko na czas określony, ale również na własność - całkowicie za darmo. Klienci eService nie ponoszą też kosztów prowizji za transakcje realizowane BLIKiem oraz kartami Diners Club, JCB, UPI, co jest ponadstandardowym elementem ofert dostępnych w programie Polska Bezgotówkowa. Szczegóły oferty zostały zaprezentowane na stronie - bezgotowki.pl/sektor-publiczny, dzięki której podmioty publiczne mogą łatwo nawiązać kontakt w sprawie wniosku na bezpłatne terminale płatnicze.

Program Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa wydawców kart, agentów rozliczeniowych, Związku Banków Polskich oraz sektora publicznego, która ma na celu upowszechnienie akceptacji płatności bezgotówkowych. Z oferty dostępnej w ramach programu mogą korzystać także przedsiębiorcy z sektora MSP, którzy w ciągu ostatniego roku nie korzystali z terminali płatniczych. Mogą oni otrzymać do trzech nowoczesnych urządzeń za darmo – na własność. W ramach programu Polska Bezgotówkowa przez 12 miesięcy nie będą też ponosić żadnych kosztów procesowania transakcji.