eService podpisał porozumienie ze Związkiem Banków Polskich

Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych – eService, Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości podpisały porozumienie w sprawie dołączenia do programu „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”. W ramach inicjatywy będą prowadzone działania edukacyjne na rzecz popularyzacji i bezpiecznego funkcjonowania obrotu bezgotówkowego. eService jest pierwszym i obecnie jedynym agentem rozliczeniowym, który przystąpił do programu. Uczestniczą w nim już najwięksi przedstawiciele sektora bankowego oraz firm technologicznych.

Sektor bankowy i technologiczny razem dla edukacji - to główne przesłanie porozumienia o partnerstwie w programie „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”. Sygnatariusze dokumentu wskazują, że edukacja i przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii, to jedno z największych wyzwań towarzyszących postępującej cyfryzacji kraju.

Cyberbezpieczeństwo jest jednym z tych obszarów, w których należy współpracować, a nie konkurować. Wierzę, że połączenie naszych praktyk i doświadczeń oraz specjalistycznej wiedzy skumulowanej w firmach infrastrukturalnych sektora bankowego i technologicznego będzie podstawą powodzenia naszej misji edukacyjnej. Chcemy prowadzić ja za pomocą zróżnicowanych działań i form, by dotrzeć do jak największej liczby odbiorców - w tym dzieci, młodzieży, studentów i seniorów. Tego typu wiedza jest we współczesnym świecie niezbędna dla każdego, kto posługuje się kartą płatniczą, komputerem czy telefonem - ocenia Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.

Program „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni” został zainicjowany przez Związek Banków Polskich, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK S.A., ING Bank Śląski S.A., Fundację KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium oraz firmy technologiczne: IBM Polska i Microsoft. Teraz dołączył do niego lider polskiego rynku akceptacji kart płatniczych – Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService.

Firma chce wspierać edukację cyfrową społeczeństwa, promować nowoczesne i bezpieczne metody płatności bezgotówkowych oraz rozwiązania płatnicze dla przedsiębiorców – zarówno działających na rynku międzynarodowym jak i prowadzących biznes w skali mikro.

W naszym przekonaniu, upowszechnianie płatności elektronicznych to ogromna szansa na budowę nowoczesnego społeczeństwa, wzmocnienie rozwoju gospodarczego oraz zwiększenie komfortu życia Polaków. Naszą ambicją jest jak najlepsze wykorzystanie tej szansy i przekucie jej w jeden z atutów naszego kraju. Mamy przy tym świadomość, jak ważnym elementem tego procesu jest edukacja w zakresie nowoczesnych rozwiązań płatniczych oraz zasad ich bezpiecznego wykorzystania. Mimo, że na co dzień działamy na rynku międzynarodowym i obsługujemy największe sieci handlowe wiemy, że nowoczesne i bezpieczne usługi płatnicze są potrzebne także małym przedsiębiorcom oraz ludziom zamieszkującym nawet w najmniejszych miejscowościach. Między innymi do nich chcemy zaadresować nasze działania – deklaruje Joanna Seklecka, Prezes eService.

Porozumienie zakłada podjęcie wspólnych działań na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa. Od samego początku ideą projektu jest stopniowe dołączanie do niego kolejnych podmiotów, co ma sprzyjać zwiększeniu skali realizacji jego głównych założeń.