eService docenione za rozwój płatności mobilnych

Na zakończonej w Niemczech konferencji Merchant Payment Ecosystem, gromadzącej blisko 500 acquirerów, procesorów i dostawców oprogramowania oraz usług dla sieci handlowych i usługowych, eService zajął drugie miejsce w globalnym rankingu acquirerów rozwijających akceptację płatności mobilnych, będąc najwyżej notowaną w tej kategorii firmą z Europy.

Ten sukces to wyraz uznania jury konkursowego dla bezprecedensowego wkładu eService w rozwój płatności mobilnych w standardzie IKO na rynku polskim. Dzięki działaniom Spółki, liczba punktów akceptujących płatności IKO w 12 miesięcy osiągnęła 66 tysięcy, zaś liczba transakcji bezgotówkowych na koniec roku, w porównaniu z pierwszym półroczem 2013 wzrosła dziesięciokrotnie. Wyrazem sukcesu IKO, w którym istotny wpływ miała sieć akceptacji eService było podjęcie przez 6 czołowych polskich banków decyzji o dołączeniu do tego standardu krajowych płatności mobilnych i wprowadzeniu wspólnej marki instrumentu płatniczego, która zadebiutuje w 2014 roku.

Dla eService otrzymana nagroda to kolejny sukces, zwieńczający niezwykle udany rok 2013. Spółka stała się największym agentem rozliczeniowym w Polsce, obsługując 52 mln transakcji miesięcznie i sieć terminali POS przekraczającą 90 tys urządzeń, posiada udział rynkowy przekraczający 36%. Stając się największym acquirerem w Europie Centralnej, eService podjął strategiczną decyzję o ekspansji międzynarodowej i już w połowie roku zainauguruje działalność na rynku europejskim. Jednocześnie wdrożenie IKO nie jest ostatnim słowem w kwestii płatności mobilnych i mCommerce. Firma intensywnie pracuje nad wdrożeniem kolejnych standardów płatniczych tak aby jej klienci mieli możliwie szeroki wachlarz akceptowanych metod płatności.