Spolka nalezaca do EVO Payments International

PSD2 oraz SCA – najważniejsze informacje o nowych zasadach funkcjonowania płatności bezgotówkowych

1 stycznia 2021 r. zmieniają się wymagania dotyczące sposobu autoryzacji transakcji płatniczych w handlu elektronicznicznym (e-Commerce i m-Commerce) na terenie krajów UE. 

To efekt kolejnego etapu wprowadzania nowych zasad akceptacji i procesowania płatności bezgotówkowych, określonych w PSD2 (Payment Services Directive 2) - Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366, w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego. Uzupełnia on wymagania w zakresie SCA (Strong Customer Authentication), czyli Silnego Uwierzytelniania Klienta, które od 14 września 2019 r. obejmują wszystkie transakcje płatnicze realizowane kartami na terminalach POS, na terenie krajów Unii Europejskiej. 

W przypadku niektórych klientów eService, wspomniane zmiany wiążą się z koniecznością zaplanowania i podjęcia działań przygotowawczych.

Z myślą o tym, opracowaliśmy zestaw najważniejszych informacji, zawierających omówienie celu zmian, ich zakresu, podstaw prawnych oraz podstawowych pojęćZnajdą się wśród nich na bieżąco aktualizowane informacje o działaniach prowadzonych przez eService oraz zalecenia dotyczące kroków, które powinni podjąć akceptanci, by zapewnić zgodność użytkowanych przez siebie rozwiązań z nowymi regulacjami.

 

   

Najważniejsze fakty i pojęcia - PSD2 i SCA


 

Co zdarzy się 1 stycznia 2021 r i jak się do tego przygotować?


 

Jaki wpływ ma wejście w życie PSD2 i SCA na działalność klientów korzystających z usług eService?


 

Porady, najważniejsze pytania i odpowiedzi


   

Wsparcie dla klientów


 

Materiały do pobrania