Spolka nalezaca do EVO Payments International

Właściciel eService wśród 20 największych europejskich agentów rozliczeniowych

Z wynikiem ponad miliarda przetworzonych transakcji właściciel eService – EVO Payments International – uplasował się na 15 miejscu wśród największych firm obsługujących transakcje kartowe w Europie.

Ranking opracowany przez Nilson Report przedstawia udział europejskich agentów rozliczeniowych w rynku, uwzględniając kalkulacje dokonane zarówno w stacjonarnych punktach sprzedaży, jak też w kanałach internetowych i mobilnych. Nie ulega wątpliwości, że popularność transakcji elektronicznych odnotowuje widoczny wzrost. Coraz więcej firm ceni sobie niezawodną obsługę oraz bezpieczeństwo podczas przetwarzania płatności swoich klientów i decyduje się na sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług płatniczych. Grupa EVO, oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań płatniczych, dostosowanych zarówno do sytuacji lokalnych rynków, jak też oczekiwań coraz bardziej wymagających klientów. Poza Europą, która jest dla EVO obszarem strategicznym,  spółka jest obecna również w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.

eService, od 2013 roku wchodzący w skład EVO Payments International, generuje znaczącą część obrotów całej grupy. Mimo silnej konkurencji spółka od lat pozostaje liderem rynku w zakresie obsługi płatności elektronicznych w Polsce oraz w Europie Centralnej. Siłą napędową eService są z pewnością klienci, których liczba wzrasta każdego roku – obecnie portfel spółki obejmuje ponad 50 tys. firm, zaś sieć obsługiwanych terminali POS przekracza 150 tys. urządzeń płatniczych.

Czołowy gracz rynku płatności elektronicznych jest przekonany, iż transakcje bezgotówkowe będą niebawem naturalną i nieodzowną częścią współczesnego świata płatności, spychając tym samym tradycyjne metody rozliczania do lamusa. Niemniej jednak, w branży tej kluczowe jest zarówno wsłuchiwanie się w potrzeby klientów, jak też baczne obserwowanie zmiennych trendów rynkowych.

Kluczowym wydarzeniem dla agenta rozliczeniowego w 2016 roku był z pewnością wygrany przetarg na obsługę kart płatniczych w placówkach Poczty Polskiej. Poza Polską spółka odnotowuje również dynamiczny rozwój na rynkach zagranicznych, świadcząc swoje usługi na terenie Czech, Słowacji, Węgier oraz Gibraltaru. Spółka świadczy również usługi autoryzacji i rozliczania transakcji dla spółek grupy EVO Payments International w Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.